Neden Eğitim Sigortası Yaptırmalıyım?

neden-yurtdisi-egitim-sigortasiDiyelim ki bir ülkeye karar verdiniz ve yurtdışına çıkacaksınız. Bir seyahat sigortası yaptırdınız ancak bir eğitim sigortanız yok. Öncelikle bilmeniz gerekir ki bu ikisi aynı şey değildir. Yani bir seyahat sigortası, bir eğitim sigortası değildir ve yurtdışında eğitim görecekseniz seyahat sigortanız eğitim süreniz boyunca başınıza gelebilecek hiç bir acil durumu kapsamaz. Seyahat Sigortası sadece size belirli bir süre için ve daha çok turistik seyahatlerde faydalı olabilecek bir sigorta türüdür. Eğitim Sigortası ise çok daha çok unsuru barındıran ve sizin orada eğitiminizi sürdürdüğünüz süre boyunca sizi teminat altına alan daha kapsamlı bir sigorta çeşididir.

Bu nedenledir ki eğer amacınız yurtdışında üniversite veya uzun süreli ve eğitim amaçlı bir program ise, yurtdışı eğitim sigortası başınıza gelebilecek tüm acil konularda temin edecek yegane sigortadır. Bu sigortayı Türkiye’den yaptırmanızı da kesinlikle öneriyoruz keza yurtdışında bu sigortayı yaptırmaya kalktığınızda bunun ücreti burada ödeyeceğinizden çok daha fazla olacaktır ve kapsamı da tamamen aynıdır.

Zaten yurtdışında bir üniversite veya dil okuluna kayıt yaptırdığınızda bu okullar otomatik olarak sizden bir sağlık sigortası mutlaka isteyeceklerdir ve orada olduğunuzdan da bunu mutlaka orada yaptırmak mecburiyetinde kalabilirsiniz. Oraya gidince de artık sigortanızı hiç bir şekilde Türkiye’de yaptıramazsınız ve orada yaptırmaya mecbur kalırsınız. Bu da çok daha fahişt fiyatlarla su sigortayı satın alma mecburiyeti demektir. Böyle bir duruma düşmemek için tavsiyemiz sigortanızı buradan alın. Böylece hem sigortanız siz gitmeden sizi koruma altına alır, hem de yurtdışına oranla ciddi bir tasarruf sağlarsınız.

Sizin de yurtdışı eğitim sigortanızı biz yapmaya talibiz. Bize ulaşın konuşalım.